

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 600 W |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 75 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Peak Pulse Current | 4.9 A |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Exempt |
| Number of Channels | 1 |
| operating temperature | 150 °C |
| rohs status | Compliant |
| Breakdown Voltage | 83.3 V |
| Clamping Voltage | 121 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| size width | 3.94 mm |
| size length | 4.70 mm |
| size height | 2.62 mm |
| voltage rating dc | 75 V |
| Schedule B | 8541100050 |
Stock: 5327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.13166 | $1.31660 |
| 50 | $0.11228 | $5.61400 |
| 100 | $0.09575 | $9.57500 |
| 500 | $0.07634 | $38.17000 |
| 1000 | $0.06198 | $61.98000 |
| 3000 | $0.05754 | $172.62000 |
| 5000 | $0.05300 | $265.00000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
